Powództwa frankowe

W Polsce kredyty frankowe najbardziej popularne były w latach 2003-2009, kiedy to niskie oprocentowanie, agresywny marketing ze strony banków, które celowo wpędzały swoich Klientów w pułapkę kredytów frankowych, zachęcił wiele osób do zaciągnięcia kredytu we frankach szwajcarskich. Banki wpisały do umów szereg niedozwolonych (abuzywnych) klauzul, które dawały im możliwość niczym nieograniczonego zarabiania na kursie walutowym, który był ustalany przez banki zupełnie dowolnie. Niestety w ostatnich latach kursy walut we frankach znacznie wzrosły, co okazało się dużym problemem dla większości polskich rodzin. Wiele z nich nawet po kilkunastu latach spłacania odsetek i kapitału nadal ma do spłacenia sumy znacznie przekraczające wysokość kredytu, który zaciągnęli.

Pomoc dla Frankowiczów

W ramach prawa cywilnego zajmujemy się także powództwami frankowymi, a konkretnie dochodzeniem roszczeń od banków z tytułu umów kredytowych we frankach. Pomagamy w unieważnianiu umów kredytowych zaciągniętych we frankach szwajcarskich, a także w „odfrankowieniu” ich, czyli przekształceniu kredytu zaciągniętego we frankach w kredyt złotówkowy. Celem prowadzonych przeciwko bankom spraw jest także obniżenie salda kredytu, obniżenie rat lub odzyskanie należności z tytułu nadpłaconych rat.

 

 

 

 

Godziny pracy

Adres

  • ul. Przecławczyka 18/1
  • 38-100, Strzyżów
  • Polska

  • Kancelaria działa w Strzyżowie, ul. Przecławczyka 18/1 od poniedziałku do piątku w godzinach uzależnionych od terminów rozpraw sądowych, obsługi firm i jednostek samorządu terytorialnego oraz indywidualnych potrzeb klientów.