Prawo rodzinne

Prawo rodzinne to zbiór przepisów prawnych regulujących stosunki prawne w rodzinie – zarówno majątkowe, jak i niemajątkowe. W Polsce źródłem prawa rodzinnego jest Kodeks rodzinny i opiekuńczy, a także ustawy szczegółowe. Zasady, na jakich opiera się prawo rodzinne, można podzielić na dwie kategorie: mające charakter ogólny (dotyczące wszystkich stosunków rodzinnych) i zasady o charakterze szczególnym (odnoszące się wyłącznie do stosunków określonego rodzaju).

W ramach prawa rodzinnego prowadzimy m.in. sprawy o rozwód, separację, alimenty, rozdzielność majątkową, podział majątku wspólnego małżonków, pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej i uregulowanie kontaktów z dzieckiem. Udzielamy porad prawnych, przygotowujemy pozwy (m.in. pozew o alimenty, pozew o rozwód), prowadzimy sprawy o separacje i reprezentujemy naszych Klientów w sądzie. Sprawy w zakresie prawa rodzinnego prowadzi adwokat Mateusz Kozimor oraz adwokat Magdalena Ziemba – Kozimor.

Godziny pracy

Adres

  • ul. Przecławczyka 18/1
  • 38-100, Strzyżów
  • Polska

  • Kancelaria działa w Strzyżowie, ul. Przecławczyka 18/1 od poniedziałku do piątku w godzinach uzależnionych od terminów rozpraw sądowych, obsługi firm i jednostek samorządu terytorialnego oraz indywidualnych potrzeb klientów.