Prawo karne to zbiór przepisów określających czyny zabronione, a także konsekwencje ich popełnienia. Źródłem obowiązującego w Polsce prawa karnego są: Kodeks Karny, Kodeks Karny Wykonawczy i Kodeks Postępowania Karnego. Ustawy określają nakazy i zakazy, a także zakres odpowiedzialności i sankcje w razie przekroczenia przepisów.

Sprawy karne

Adwokat w sprawach karnych potrzebny jest zarówno w odniesieniu do prowadzenia obrony, jak i w przypadku reprezentowania pokrzywdzonych. Świadczymy pomoc prawną w zakresie prawa karnego, w tym jako obrońca osób podejrzanych i oskarżonych oraz jako pełnomocnik osób pokrzywdzonych przestępstwem. Zajmujemy się przygotowaniem niezbędnej dokumentacji i pism. Ustalamy strategię działania opartą na podstawach prawnych. Sprawy w zakresie prawa karnego prowadzi adwokat Magdalena Ziemba – Kozimor.

Godziny pracy

Adres

  • ul. Przecławczyka 18/1
  • 38-100, Strzyżów
  • Polska

  • Kancelaria działa w Strzyżowie, ul. Przecławczyka 18/1 od poniedziałku do piątku w godzinach uzależnionych od terminów rozpraw sądowych, obsługi firm i jednostek samorządu terytorialnego oraz indywidualnych potrzeb klientów.