Prawo spadkowe

Prawo spadkowe to dział prawa cywilnego, który reguluje prawa i obowiązki majątkowe po śmierci ich właściciela. Mowa tu o wszystkich zasadach dziedziczenia, przyjmowania czy odrzucania spadku, a także wnoszenia o zachowek. Podstawą dziedziczenia w Polsce jest testament pozostawiony przez spadkodawcę. Jeśli jednak takiego dokumentu brak, wówczas otrzymanie spadku po śmierci bliskiej osoby wiąże się z koniecznością dopełniania formalności przed sądem. Spadek można przyjąć w całości, z dobrodziejstwem inwentarza, lub w całości go odrzucić.

Sprawy spadkowe

Zapewniamy pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego, m.in. o zachowek, stwierdzenia nabycia spadku i dział spadku. Udzielamy porad prawnych i reprezentujemy Klientów przed sądami oraz organami administracji publicznej. Doradzamy również w zakresie możliwości uchylenia się od obowiązku spłaty długów spadkodawcy. Udzielamy wsparcia prawnego wszystkim uczestnikom postępowań: wnioskodawcom, uczestnikom, powodom i pozwanym.

Godziny pracy

Adres

  • ul. Przecławczyka 18/1
  • 38-100, Strzyżów
  • Polska

  • Kancelaria działa w Strzyżowie, ul. Przecławczyka 18/1 od poniedziałku do piątku w godzinach uzależnionych od terminów rozpraw sądowych, obsługi firm i jednostek samorządu terytorialnego oraz indywidualnych potrzeb klientów.