Prawo rzeczowe

Prawo rzeczowe to dział prawa cywilnego regulujący wszystkie sprawy dotyczące rodzajów władania nad rzeczą (własność, użytkowanie wieczyste, użytkowanie, służebności, posiadanie). W Polsce źródłami prawa rzeczowego jest kodeks cywilny oraz ustawy szczegółowe. Istnieje także w prawodawstwie katalog praw rzeczowych. Udzielamy porad prawnych, a także reprezentujemy w sądzie Klientów, którzy borykają się z różnymi problemami w sprawach związanych z prawem rzeczowym.

Prawo własności

Prawo własności to najważniejsze prawo rzeczowe. W ramach świadczonej przez nas pomocy prawnej prowadzimy m.in. sprawy o odwołanie darowizny, ochronę własności i posiadania, służebności – w tym drogi koniecznej, zasiedzenie, zwrot nakładów na nieruchomość, regulowanie stanów prawnych nieruchomości, zniesienie współwłasności, zwrot wywłaszczonych nieruchomości, a także rozwiązanie umowy przekazania gospodarstwa rolnego.

Godziny pracy

Adres

  • ul. Przecławczyka 18/1
  • 38-100, Strzyżów
  • Polska

  • Kancelaria działa w Strzyżowie, ul. Przecławczyka 18/1 od poniedziałku do piątku w godzinach uzależnionych od terminów rozpraw sądowych, obsługi firm i jednostek samorządu terytorialnego oraz indywidualnych potrzeb klientów.