Pomoc frankowiczom – Strzyżów

Świadczymy pomoc frankowiczom w Strzyżowie i okolicach. Staramy się, by niekorzystne umowy, jakie Państwo zawarli, można było przekształcić w zobowiązanie, które da się zaakceptować. Pomoc frankowiczom to działalność, którą zajmujemy się od lat, stad mogą mieć Państwo pewność, że dołożymy wszelkich starań, by stanąć na wysokości zadania. Obsługujemy też inne zakątki naszego regionu, by wspomnieć na przykład Jasło i okolice. Często można się spotkać z opinią, że frankowicze sami sobie winni, iż podpisali takie umowy. Jest to tylko po części prawda, ponieważ – i co do tego zgoda – wszyscy ponosimy konsekwencje naszych decyzji. Trzeba jednak podkreślić, że frankowe decyzje kredytowe nie były zawierane z pełną wiedzą, a w niektórych wypadkach nawet w kontekście, który można nazwać dezinformującym. Problem polega na tym, że banki stawiały wówczas na ożywiony i agresywny marketing, który akcentował zalety kredytów w CHF, ale milczał w kwestii ewentualnego czarnego scenariusza. Powszechnie przyjmowano, że szwajcarska waluta będzie stabilna „na wieki”. Ważną rolę w tym procesie odegrali też „doradcy finansowi”, których nie bez powodu wzięto tu w cudzysłów. Trzeba bowiem pamiętać, że ich rola sprowadzała się wówczas nie tyle do rzetelnego doradztwa, co prostej sprzedaży usług finansowych. Jeśli więc i Państwo padli ofiarą dezinformacji, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Pomagamy frankowiczom ze Strzyżowa i okolic, ale też innych zakątków Podkarpacia.

 

Dlaczego frankowicze ze Strzyżowa potrzebują pomocy?

Ponieważ zostali wprowadzeni w błąd. Podjęte wówczas, to znaczy przede wszystkim w latach 2003-2009, decyzje skutkują dziś złym położeniem finansowym setek tysięcy ludzi. Żeby lepiej zrozumieć, o jak dużej grupie możemy mówić, warto podkreślić, że umowy frankowe podpisało około miliona Polaków, co po dodaniu członków ich rodzin daje nam jakieś cztery miliony ludzi, którzy ciągle ponoszą konsekwencję tamtego kroku. Często też kredytowano klientów, którzy ze względu na brak zdolności finansowej, nie mogli pozwolić sobie na kredyt w rodzimej walucie. Jak zatem widać, można powiedzieć, że uderzono w ludzi często niezamożnych, podsycając ich marzenia o posiadaniu własnego domu lub mieszkania. Co szczególnie ważne, banki dopuszczały się również innych praktyk o wątpliwym charakterze moralnym.

 

Na czym polega pomoc frankowiczom w Strzyżowie?

Podchodzimy do sprawy szeroko i kompleksowo. Najogólniej rzecz ujmując, można powiedzieć, że staramy się ulżyć w finansowych dyskomforcie. Jak to robimy? Między innymi doprowadzając do konwersji długu na złotówki, ale nie tylko. Warto bowiem pamiętać, że nierzadko jest tak, iż kredytobiorcy muszą się mierzyć ze skutkami abuzywnych klauzul zawartych w umowach. Najczęstszą z nich jest zapis zmuszający do zakupu waluty w banku, w którym się kredytuje. Zdecydowanie wpłynęło to na fakt, że wielu klientów zawarło umowy na warunkach, które mogłyby być znacznie korzystniejsze, gdyby waluty poszukali na rynku. Jeśli więc i Państwo mierzą się z podobnym problemem, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Pomagamy frankowiczom między innymi w Strzyżowie.

Godziny pracy

Adres

  • ul. Przecławczyka 18/1
  • 38-100, Strzyżów
  • Polska

  • Kancelaria działa w Strzyżowie, ul. Przecławczyka 18/1 od poniedziałku do piątku w godzinach uzależnionych od terminów rozpraw sądowych, obsługi firm i jednostek samorządu terytorialnego oraz indywidualnych potrzeb klientów.