Kancelaria frankowa – Krosno

Serdecznie zapraszamy do naszej kancelarii frankowej w Krośnie. To miejsce, w którym zajmujemy się klientami banków, którzy zaciągnęli zobowiązanie w szwajcarskiej walucie. Pomoc frankowiczom to gałąź naszej działalności, która rozrasta się szczególnie w ostatnich latach, a to dlatego, że kondycja CHF zmieniła się w stosunku do innych walut. Przed kilkunastoma laty, konkretniej zaś w przedziale 2003-2009, po kredyt we franku szwajcarskim sięgało mnóstwo ludzi. Podstawowym powodem tego stanu rzeczy był fakt, że hipoteki w CHF były wyraźnie tańsze w stosunku do zobowiązań złotówkowych. Niekiedy można było spodziewać się nawet trzydziestoprocentowej oszczędności względem kredytów hipotecznych w rodzimej walucie, co było silną zachętą do sięgania po tego typu rozwiązania. To jednak nie wszystko, ponieważ kluczowym aspektem ówczesnej sytuacji był fakt, że banki zdecydowanie i bezkrytycznie zachęcały do sięgania po produkty w szwajcarskiej walucie. Nie przejmowano się specjalnie rzetelnym informowaniem o możliwości wystąpienia perturbacji. Nikt, albo prawie nikt, nie zadawał sobie trudu, by prezentować też potencjalny czarny scenariusz. Tym sposobem rzesze klientów wpadły w pułapkę rzekomo bezalternatywnej narracji, zgodnie z którą frank szwajcarski jest najlepszym sposobem na własne „M”. Jeśli i Państwo należą do tego grona, serdecznie zachęcamy do kontaktu już dziś. Nasza kancelaria frankowa obsługuje nie tylko Krosno.

 

Czy warto skorzystać z pomocy kancelarii frankowej w Krośnie?

Oczywiście, że warto. Mamy na koncie wiele udanych spraw, jednocześnie jednak zdajemy sobie sprawę z faktu, że każdy przypadek to odrębna historia. Do spraw naszych klientów podchodzimy z odpowiednią atencją, by jak najlepiej zrozumieć ich konkretne położenie i pomóc w tej trudnej sytuacji. Udzielamy pomocy w kwestii konwersji zadłużenia na rodzimą walutę, ale walczymy też ze skutkami klauzul abuzywnych. Najpopularniejszą z nich, jeśli można tak powiedzieć, był zapis zmuszający kredytobiorców do zakupu waluty po kursie ustalonym przez bank, w którym kredytują. Instytucje finansowe zarabiały więc nie tylko na samym rozkręceniu frankowej koniunktury, ale znalazły też dodatkowe pole maksymalizacji zysków.

 

Komu pomaga kancelaria frankowa w Krośnie?

Nasza kancelaria frankowa w Jaśle pomaga wszystkim tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji spowodowanej zaciągnięciem kredytu w CHF. Dziś, bez dostatecznej znajomości ówczesnego kontekstu, wielu domorosłych ekspertów stara się dowieść, ze klienci sami sobie winni, ponieważ nikt nie zmuszał ich do kredytowania w CHF. Oczywiście jest to prawda o tyle, że nikt nie został brutalnie i bezpośrednio przymuszony, ale już sam fakt bycia wystawionym na agresywną i jednostronną narrację marketingową mógł być wystarczającym powodem podjęcia decyzji w oparciu o źle rozpoznane przesłanki. Istotny jest również fakt, że doradcy finansowi, którzy zgodnie z definicją powinni raczej doradzać, trudnili się wówczas zwykłą sprzedażą usług finansowych. Biorąc pod uwagę fakt, że cieszyli się przecież zaufaniem swoich klientów, otwiera się kolejna płaszczyzna potencjalnych nadużyć etycznych.

Jeśli rozważają Państwo kontakt z naszą kancelarią frankową, serdecznie zapraszamy. Sprawa kredytów w CHF może być dla wielu wstydliwa i krępująca, warto jednak pamiętać, że problem dotyczy około miliona podpisanych w Polsce umów, co w konsekwencji przekłada się na życie czterech milionów ludzi – kredytobiorców i ich rodzin.

Godziny pracy

Adres

  • ul. Przecławczyka 18/1
  • 38-100, Strzyżów
  • Polska

  • Kancelaria działa w Strzyżowie, ul. Przecławczyka 18/1 od poniedziałku do piątku w godzinach uzależnionych od terminów rozpraw sądowych, obsługi firm i jednostek samorządu terytorialnego oraz indywidualnych potrzeb klientów.