„Odfrankowanie” kredytu – Ropczyce

Prowadzimy sprawy z zakresu „odfrankowania” kredytów. Obsługujemy klientów z Ropczyc i okolic, ale zasięgiem działania obejmujemy praktycznie cały region. Warto powiedzieć, czym jest „odfrankowanie”. Najprościej rzecz ujmując, to konwersja długu we frankach na zobowiązanie w złotówkach. To zabieg, który pozwala złapać oddech po długich latach spłacania kredyty na bardzo niekorzystnych warunkach. Ludzie, którzy nie mieli do czynienia z kredytami w CHF, często nie rozumieją całego tego zamieszania, a pomoc frankowiczom traktują jako ratowanie ludzi, którzy sami sobie są winni. To niesprawiedliwa opinia, ponieważ problem jest znacznie bardziej złożony.

 

Na czym polegają problemy frankowiczów?

W latach 2003-2009 wiele banków działających na polskim rynku znacząco ożywiło akcję kredytową. Oferowano wówczas zobowiązania w CHF, które kusiły dobrymi warunkami i faktem, że szwajcarska waluta niejako domyślnie kojarzy się, czy raczej kojarzyła, ze stabilnością. Osoby, które wówczas zaciągały kredyt we franku, mogły liczyć nawet na trzydziestoprocentowe oszczędności względem kredytów w złotówce. Dzięki temu możliwe stało się kredytowanie klientów, którzy w rodzimej walucie nie mieli praktycznie żadnej zdolności, a całą atmosferę entuzjazmu podgrzewał fakt, że instytucje finansowe nie szczędziły środków na agresywny marketing. Co jednak szczególnie ważne, doradcy finansowi nie doradzali klientom, a raczej sprzedawali im konkretne usługi, milcząc na temat ewentualnego załamania koniunktury. Przekaz informacyjny był raczej przekazem promocyjnym i mało kto prezentował rzetelne symulacje czarnego scenariusza. Z tego też względu niemała grupa źle poinformowanych klientów sięgała po rozwiązania, które okazały się po latach ich zgubą.

Godziny pracy

Adres

  • ul. Przecławczyka 18/1
  • 38-100, Strzyżów
  • Polska

  • Kancelaria działa w Strzyżowie, ul. Przecławczyka 18/1 od poniedziałku do piątku w godzinach uzależnionych od terminów rozpraw sądowych, obsługi firm i jednostek samorządu terytorialnego oraz indywidualnych potrzeb klientów.