slider
We Are Law Firm Agency
Providing Legal Help

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru adwokata?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru adwokata?

Problemy o charakterze prawnym są niemal codziennością. Niekiedy jednak niezbędna okaże się pomoc adwokata. Zobacz, jak trafić na odpowiedniego prawnika.

Jak wybrać dobrego adwokata?

Można śmiało stwierdzić, że zupełną podstawą powinna być analiza zakresu usług danego prawnika. Trzeba mieć na uwadze, że prawo to niezwykle szeroka dziedzina nauki. Prawo pracy, rodzinne, spadkowe, karne, administracyjne, ubezpieczeń społecznych… To tylko pojedyncze przykłady. Warto więc zdecydować się na współpracę z takim adwokatem, który posiada doświadczenie w interesującym Cię zakresie. Specjalizacje z reguły wyszczególnione są na stronach kancelarii.

Duże znaczenie ma również renoma i skuteczność adwokata. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z pomocy specjalisty, zapoznaj się z opiniami na jego temat. Możesz znaleźć je w internecie, na stronie konkretnej kancelarii, a także poprosić o rekomendacje osoby, które zakończyły już współpracę z danym prawnikiem.

Pamiętaj zarazem, że skorzystanie ze wstępnej porady prawnej nie jest wiążące i nie zobowiązuje Cię do podpisania umowy czy udzielenia pełnomocnictwa. Podczas pierwszego spotkania zwróć uwagę na to, czy adwokat wzbudza Twoje zaufanie. Bądź co bądź, powierzasz mu swoje sprawy, niekiedy niezmiernie trudne, dlatego w tym przypadku nie może być mowy o jakichkolwiek wątpliwościach.

Jako adwokaci z Podkarpackiego, pragniemy zwrócić Twoją uwagę także na niezbędne kwalifikacje. Nie jest tajemnicą, że współcześnie zdarzają się przypadki rozmaitych, niekiedy nawet bardzo zaskakujących oszustw. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego prawnika, upewnij się, że posiada on prawo wykonywania zawodu. Taką informację znajdziesz w Krajowym Rejestrze Adwokatów i Aplikantów Adwokackich, który jest dostępny w wersji online.

Wróć do bloga