slider
We Are Law Firm Agency
Providing Legal Help

5 sytuacji, w których warto zgłosić się do adwokata

5 sytuacji, w których warto zgłosić się do adwokata

Życie pisze różne scenariusze. Niekiedy splot niefortunnych zdarzeń może sprawić, że konieczna okaże się pomoc doświadczonego adwokata. W niektórych przypadkach chodzi zaś o ochronę własnych interesów. O jakich sytuacjach mowa?

Kiedy udać się do adwokata?

Na samym wstępie należy podkreślić, że zdecydowanie nie sposób wymienić wszystkie sytuacje, w których pomoc prawnika okaże się potrzebna. Warto mieć jednak na uwadze, że ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi). W praktyce oznacza to, że brak wiedzy co do obowiązujących przepisów niezwalania z odpowiedzialności prawnej. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości zasięgnąć porady specjalisty.

Wśród sytuacji, w których zdecydowanie warto udać się do adwokata, należy wymienić:

  1. Otrzymanie pozwu.
  2. Chęć wszczęcia powództwa lub postępowania karnego.
  3. Zamiar podpisania umowy – w celu jej przeanalizowania.
  4. Staranie się o uzyskanie odszkodowania.
  5. Zakup nieruchomości.

Jako adwokaci z Podkarpackiego pragniemy podkreślić, że pomoc prawników nie sprowadza się jedynie do reprezentacji przed wymiarem sprawiedliwości. Wiele osób tak sądzi, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Do adwokata możesz wybrać się także jednorazowo w celu uzyskania porady prawnej. Dotyczy to zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorców.

Jak wybrać właściwego adwokata?

Równie ważne jest to, aby wybrać odpowiedniego prawnika. Niewiele osób wie, że adwokaci często obierają określone dziedziny prawa w ramach swojej specjalizacji. Zanim więc zdecydujesz się skorzystać z usług danej osoby, upewnij się, czy aby na pewno będzie ona posiadała stosowne doświadczenie oraz wiedzę. Warto posiłkować się także ogólnodostępnymi opiniami, dzięki którym dowiesz się, jak przebiega współpraca z danym adwokatem.

Wróć do bloga